Náušnice z bílého zlata

Náušnice jsou oblíbenou součástí zkrášlovací výbavy většiny žen. Existuje nesčetné množství jejich druhů, typů a provedení. Oblíbenou klasikou však stále zůstává zlato. Moderní je v posledních letech jeho bílá varianta. Jedná se pouze o módní trend, nebo je na něm něco zajímavého?

Většinou když mluvíme o zlatě, máme na mysli typický žlutý kov. Dnes však není zlato pouze žluté a přesto je to stále zlato. Bílé, ale i růžové nebo modré. Takové odstíny mohou vzniknout, zkombinuje-li se původní žluté zlato s jinými prvky.

Pokud aktuálně mluvíme o bílém zlatě, přimíchá se do směsi zinek, palladium, nikl nebo platina. Každý ze zmiňovaných kovů má určitou vlastnost, a tak se užívá různě. Kupříkladu pro náušnice z bílého zlata jsou často používány směsi doplněné o nikl nebo zinek. Tyto látky jsou tvrdší a pro výrobu náušnic také vhodnější.

"Nikl však u řady lidí vyvolává alergickou reakci, proto se od jeho používání v poslední době často upouští."

Šperky z bílého zlata si rychle získaly oblibu u široké veřejnosti, začaly se vyrábět ve všech možných variantách a dá se říci, že upozadily klasické zlato žluté. Velké oblibě se těší zejména zásnubní a snubní prsteny, ale také ostatní prstýnky, náušnice, náhrdelníky i náramky.

Náušnice z bílého zlata jsou ve velké oblibě v nejrůznějších provedeních - mohou být prosté, ale i zdobené, osázené kameny.

Bílé zlato má také své odpůrce. Ti tvrdí, že je snadno zaměnitelné se stříbrem nebo jinými bílými kovy. Kdo se na šperk z bílého zlata více zaměří, zjistí, že je velmi čirý, lesklý a jeho barva je jasná. Pokud by vedle sebe ležely stejné druhy šperků, třeba náušnic, avšak z různých bílých kovů, určitě by i laik poznal mezi nimi ty zlaté.

I přes bílou barvu v nich zůstává často nepatrný odlesk zlatavé, žluté barvy, která je nejen odhalí, ale dodá jim i svou výjimečnost.

 

Prstýnky

Dříve, než si snoubenci u obřadu navzájem vymění snubní prstýnky na důkaz lásky a jako stvrzení svého manželského svazku, mělo by se konat zasnoubení. S tím souvisí zásnubní prstýnek, který ve většině případů dává muž ženě. Jak však tento okamžik udělat nezapomenutelný a jednoduše dokonalý? Pojďme se podívat na pár tipů, jak může žádost o ruku proběhnout.

Přečíst na hlavní straně

TOP články

TOP svatební fotky

Nejlepší výběr

Ze zákulisí

Přípravy, plánování

Další...

Všechno ostatní, co se nevlezlo.